Pokud potřebujete pomoc online, je tu pro Vás

ONLINELOGY

bLOG

Výzkum z Nového Zélandu ukázal, jak rozšířeným problémem jsou mentální poruchy. 

Lékaři tento výzkum prováděli na lidech narozených v roce 1972 a 1973 až do jejich 38. narozenin. Každého účastníka výzkumu vyšetřili zhruba jednou za 2 roky.

Pro mnohé je příznak mentální poruchy jako chřipka.

Podle výzkumu z pozorovaných subjektů, které trápí krátkodobé psychické problémy, jako jsou krátkodobé deprese nebo úzkost, jen část vyhledá odborníka. Větší část se to snaží “přechodit”. Většinou se z nich ale dostanou všichni, včetně těch, kteří tak neučinili.  

Pak je tu početnější část…

41 % (408 lidí) zažilo psychické problémy, které se u nich vyskytovali několik let. Sem patří bipolární porucha nebo schizofrenie a další. 

Podle psychiatra Ronalda Kesslera z Harvardu dokonce může být počet lidí, kteří zažívají tyto problémy daleko větší, než se běžně udává.  “Hodně účastníků (výzkumu) , u kterých se zdálo, že mají trvale dobré duševní zdraví pravděpodobně zažilo krátké  psychické potíže, které ale přehlíželi.  Například se mohlo jednat o  pár týdnů trvající silnou depresi, kterou prodělali po rozchodu.”

Jak bojovat s psychickými problémy?

Podle odborníků je důležitá osvěta. Ta může vést ke snížení obav ze stigmatu a více lidí se pak bude ochotných léčit, nebo o svých problémech alespoň mluvit.

Jak pomáhá ONLINELOGY?

Šířit osvětu o mentálních problémech se snažíme i my.

Jednat tak chceme do budoucna činit prostřednictvím tohoto blogu.(Pokud se k nám chcete přidat, budeme rádi <3)

Dále se budeme snažit využít mediálního prostoru, abychom na tyto problémy poukázali.

Naší klíčovou devízou je, že se snažíme lidem nabídnout možnost komunikovat s psychology anonymně a online